Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                 Cval

CVAL - Cval je třídobý chod, kdy nohy koně dopadají na zem v následujícím pořadí: vnější zadní jde dopředu, pak vnitřní zadní a vnější přední jdou dopředu společně, následovány vnitřní přední. Pak nastává přerušení, kdy jsou všechny čtyři nohy ve vzduchu a opět se opakuje tentýž vzorec - vnější zadní, vnitřní zadní a vnější přední společně a vnitřní přední.

- Teprve ve cvalu novopečený jezdec poprvé zažije vzrušení z rychlé jízdy na koni. Pocit rychlosti a síly, jak kůň každým skokem ukrajuje další metry pod sebou, přináší dokonalý pocit štěstí. Ale navzdory větší rychlosti jezdec pociťuje tento chod jako velmi hladký.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cvál

(katka, 11. 2. 2007 16:25)

ahoj já cválala na poprvý a celkem mi to šlo =o)
pro teri: neměj strach ;) je to supa =o). nejdřív jestli máš strach z rychlosti nebo tak tak nejdřív zkoušej rychlej klus a potom zkus cválat ;o)

děs

(Teri, 8. 2. 2007 21:46)

No po zážitku kdy sem neuměla ppořádně cválat a měla sem bejt hned na projíždce zacválat mam z něj hrůzu. Jak se ho mam zbavit?

cval

(domca, 4. 2. 2007 17:50)

ja jsem po prví cválala a šlomito dobře je to sssssssssssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.